Znana i ceniona marka Audac wzbogaciła swoją ofertę sprzętową o niezwykle interesującą propozycję dla instalatorów, w postaci podwieszanych głośników z serii ALTI.

ALTI4 to dwudrożne głośniki, wyposażone w kombinację 4-calowego przetwornika z zamontowanym współosiowo 1-calowym przetwornikiem wysokotonowym z miękką kopułką i wtyczką fazową. Całość została zamknięta w estetycznej i nowocześnie zaprojektowanej obudowie z polipropylenu, której tylna pokrywa umożliwia ukrycie wszystkich niezbędnych przyłączy. Wśród nich znajdziemy złącze listwy zaciskowej mogące pracować w standardzie 70V/100V z połączeniem obejściowym 16 omów oraz przełącznik mocy o ustawieniach 24W, 12W, 6W.

Urządzenie dostępne jest zarówno w kolorze czarnym, jak i białym, przez co doskonale wkomponuje się zarówno w sterylne, białe wnętrza obiektów użyteczności publicznej, przestrzeni handlowych czy placówek kulturalnych i konferencyjnych, ale też w industrialne, ciemne wnętrza klubów, restauracji, pubów i wielu innych. ALTI4 oferuje system montażu wyposażony w dwa zintegrowane stalowe rdzenie do podwieszenia z dodatkowym zabezpieczeniem przed upadkiem.

Mocowanie odbywa się za pomocą dwóch karabińczyków na jednym końcu oraz za pomocą podwójnego, dedykowanego mocowania Gripple na drugim końcu. Urządzenie ma dołączony fabryczny kabel połączeniowy o długości 3,5 m, który umożliwia dopasowanie systemu do różnych wysokości pomieszczeń. Projektanci z firmy Audac zadbali o schludne wykończenie całej instalacji, gdyż zakończenie kabla połączeniowego przy suficie zawiera specjalną osłonę maskującą, zaś całość zaczepu i połączeń przy samym głośniku została dodatkowo schowana za maskownicą.

Głośniki z serii ALTI (występują modele ALTI4 oraz ALTI6) charakteryzują się ciepłą barwą i selektywnością brzmienia. Wspomniany drugi wariant, czyli ALTI6, to w praktyce ten sam model głośnika, z tymi samymi możliwościami i komponentami, jednak wyposażony w odlewany wspornik montażowy. Dzięki temu ostatniemu instalatorzy i projektanci mają możliwość zainstalowania głośników serii ALTI w przypadku, gdy niektóre obszary nie pozwalają na zastosowanie rozwiązań wiszących, ze względu na wysokość lub kształt sufitu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z polskim dystrybutorem, firmą VIDIS SA.