Novox NC1 jest pojemnościowym mikrofonem USB, który zapewnia świetną wydajność i krystalicznie czysty dźwięk. NC1 jest bezproblemowy w obsłudze i doskonale sprawdzi się w podcastingu, streamingu, a także podczas nagrywania głosu i muzyki.

Mikrofon Novox NC1 jest w pełni samodzielnym rozwiązaniem do nagrywania, niewymagającym dodatkowego interfejsu audio. Działa w pełnej zgodności ze standardem Plug & Play i jest kompatybilny z systemami Windows, MacOS oraz konsolami do gier wyposażonymi w wejście USB. Dzięki wysokiej czułości i zakresowi częstotliwości od 30 Hz do 18 kHz NC1 jest idealnym wyborem dla każdego źródła dźwięku. Sprawdzi się jako narzędzie do nagrywania wokali, pojedynczych instrumentów, a nawet całego zespołu. Kardioidalna charakterystyka kierunkowa sprawia, że mikrofon zbiera dźwięki z przodu, odrzucając te z tyłu i po bokach, redukując niechciane szumy i inne dźwięki, których nie chcesz na swoich nagraniach.

Zaprojektowany w Szwecji model NC1 jest wyposażony w solidną, wytrzymałą obudowę i można go łatwo zamontować na statywie, wysięgniku lub ramieniu do montażu na biurku, co oznacza maksymalną wygodę i wszechstronność. Warto nadmienić, że w zestawie z mikrofonem dostarczany jest kabel USB i standardowy statyw tripod.