Robert Juliat z radością ogłasza premierę Arthur, swojego nowego reflektora prowadzącego dużego zasięgu LED 800W. Arthur zdolny jest dorównać jasnością wyjściową reflektorowi prowadzącemu Aramis z lampą HMI 2500W, dostarczając 29000 lumenów. Ten wyczekiwany krok oznacza przybycie reflektora prowadzącego LED wyczekiwanego przez branżę. Takiego który wprowadza reflektor prowadzący LED do dużych obiektów jak opery, teatry muzyczne, hale i sceny koncertowe, zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Robert Juliat Arthur to potężny zespół LED, wąskie kąty świecenia (5.5°-15°), oraz duży zasięg. Dzięki temu zapewnia niezrównaną wydajność przy natężeniu co najmniej 2000 luksów na dystansie 40 metrów, z zachowaniem znakomitej jakości światła z wysokim CRI (>90). Cecha ta jest wymagana od reflektora prowadzącego, którego rolą jest oświetlanie artystów w najbardziej wyrafinowany sposób.

Równa plama światła bez wypaleń łączy się ze znakomitą projekcją gobo, ostrością w całym zakresie kątów i niezależnym regulowaniem rozmiaru obrazu i ostrości. To wszystko oferuje Arthur dzięki optyce z regulacją zoom o współczynniku 3:1.

Elektroniczny regulator zapewnia płynne, wysokiej jakości ściemniane. Bez winietowania lub odcięć na niskich poziomach jasności, oraz bez zmian temperatury barwowej.

Pobór mocy jest zmniejszony, nie tylko przez niższy wymagany poziom mocy źródła LED. Również dlatego że można je wyłączać, gdy jest nieużywane. Jest to niedopuszczalne w praktyce realizacji spektaklu z reflektorem na lampie wyładowczej.

Oferując wybór wielu trybów wentylatora oraz ich cichą pracę, Arthur jest znacznie cichszy od swoich poprzedników na lampie wyładowczej. Arthur sprawdzi się w operze równie dobrze jak w studiu TV czy salach koncertowych.

Dobrze znana z Robert Juliat jakość i funkcjonalność w Arthur idzie w parze z łatwym serwisowaniem i konserwacją. Jest to szczególnie ważne dla firm rentalowych oraz techników scenicznych z napiętymi terminarzami. Robert Juliat skonstruowało komorę lampy z oddzielnymi, wymiennymi modułami dla procesora głównego, końcówek mocy regulatora oraz zasilacza, w systemie plug&play.

Arthur to kolejny etap rozwoju najwyższej klasy reflektorów prowadzących LED. Zaczął się on od modelu Roxie z 300W LED, a następnie bardzo udanych modeli Alice i Oz z 600W LED. Były one pierwszymi profesjonalnymi reflektorami prowadzącymi LED, dorównującymi klasycznym modelom z lampami wyładowczymi 1200W.

Arthur, będąc najpotężniejszym reflektorem prowadzącym LED na rynku, będzie klejnotem koronnym w ofercie reflektorów prowadzących LED firmy Robert Juliat.