W czwartek 15 października, w gdańskim klubie Parlament odbyła się prezentacja produktów marki HK Audio. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Lauda Audio, która od 1 października bieżącego roku jest wyłącznym dystrybutorem HK Audio na terenie Polski.

To właśnie ten fakt był przyczynkiem do przygotowania prezentacji chociaż jej poziom organizacyjny jak i ilość sprzętu mogły sugerować, że Lauda Audio jest dystrybutorem niemieckiej marki od dużo dłuższego czasu. W klubie Parlament goście mieli okazję posłuchać i zapoznać się ze wszystkimi seriami HK Audio, które są aktualnie dostępne w ofercie.

Zaprezentowano najpopularniejsze prudukty takie jak Lucas Nano, Polar (w tym najnowszy model Polar 12), Premium Pro w nowej wersji D2, która jest dostępna od września bieżącego roku, a także niezwykle popularne kolumny Linear serii 3, 5 i 7 oraz serii Elements z nowym subbasem D115 Sub D.

Na spotkaniu wspomniano także o systemach koncertowych, w tym flagowym systemie Cosmo oraz głośnikach instalacyjnych z normą EN 54 i IP 65. Było sporo teorii ale co najważniejsze każdy produkt można było posłuchać, dotknąć i obejrzeć z bliska.

Przedstawiciele firmy Lauda Audio chętnie odpowiadali na pytania gości i wyjaśniali wszelkie niuanse techniczne. Warto podkreślić fakt, że ilość sprzętu umożliwiała bezpośrednie porównania brzmieniowe konkretnych modeli, ich moc i skuteczność co z pewnością dla wielu osób było niezwykle ciekawe.

Podsumowując gratulujemy doskonałej organizacji i zachęcamy do kontaktu z nowym dystrybutorem, który obiecuje, że w temacie HK Audio będzie głośno!

Tekst i zdjęcia: Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia