Firma ETC zaprezentowała nową oprawę High End Systems Hyperstar. Konstrukcja jest tych samych rozmiarów, co poprzedzający ją model Lonestar i charakteryzuje się wysoką mocą oraz zoptymalizowanym strumieniem światła, pozwalając na wszechstronne zastosowania, m.in. do profesjonalnego oświetlenia sceny, studia tv lub teatru. Dodatkowo, Hyperstar jest lekka i kompaktowa.

Uzyskanie wysokiej jakości strumienia świetlnego zapewnia biała dioda LED o mocy 290 W. Moc wyjściowa urządzenia wynosi 15 400 lumenów. Do dyspozycji jest niezwykle szybki i cichy zoom działający w zakresie od 3,8° do 55°. Dzięki zastosowaniu systemu mieszania kolorów CMY, użytkownik ma dostęp do szerokiej gamy odcieni. Na wyposażeniu Hyperstar znajduje się także tarcza 10 kolorów + otwarty, pryzmat liniowy i 5 ramienny pryzmat kołowy z opcją pracy symultanicznej. Istnieje możliwość wymiany jednej pryzmy w celu uzyskania potrójnego systemu dyfuzji. Dwie tarcze z 9 gobo rotacyjnymi i 11 gobo stałymi, tarcza animacji, podwójny FROST i wspomniane wcześniej pryzmy, dają projektantom niemal nieskończone możliwości tworzenia wzorów i tekstur. Korzystając z efektów urządzenia, można tworzyć niestandardowe efekty wizualne.

„To oprawa dostosowana do obiektów o różnej wielkości i estetyce. Oferując potężną moc, rozbudowane efekty i wszechstronne możliwości kolorystyczne, Hyperstar to kolejny produkt ETC, który reprezentuje profesjonalną jakość w dostępnej cenie i kompaktowym rozmiarze” – podsumowuje możliwości nowej oprawy Tania Lesage, market manager w ETC.