Seria KSM jest symbolem tego, co w marce Shure jest najbardziej rozpoznawalne – połączenia wysokiej jakości i wydajności w każdych warunkach. Wchodzące w jej skład mikrofony zaprojektowano z wykorzystaniem najlepszych technologii i wysokiej jakości komponentów – a mimo to są one przystępne cenowo.

Podczas gdy każdy mikrofon z serii KSM ma indywidualny styl, wszystkie mikrofony Shure KSM są zaprojektowane tak, aby uchwycić szczegółowe dźwięki dowolnego instrumentu – niezależnie od tego, czy jesteś w studiu, czy na najbardziej wymagającej scenie.

Zalety tych konstrukcji postanowiono sprawdzić w Nebula Studio.  To profesjonalne studio nagrań znajdujące się w Warszawie, które powstało z inicjatywy Macieja Karbowskiego i Tomasza Stołowskiego, którzy na co dzień zajmują się grą w Tides From Nebula – zespole regularnie koncertującym na całym świecie. Doświadczenie w pracy zawodowego, koncertującego muzyka pozwoliło im stworzyć prężnie działające studio, w którym rejestrowane jest mnóstwo profesjonalnie brzmiącego materiału – w tym ostatnia płyta Tides From Nebula – From VooDoo to Zen. Panowie, poza pracą realizatorską, zajmują się także profesjonalnymi testami sprzętu nagłośnieniowego.

Testy w Nebula Studio objęły następujące mikrofony:

  • Mikrofon pojemnościowy KSM137/SL
  • Mikrofon pojemnościowy KSM32/CG
  • Mikrofon wstęgowy KSM353/ED