Shure to marka, która od lat jest synonimem doskonałej jakości dźwięku, a także innowacyjnych rozwiązań scenicznych. Wiele jej produktów stało się powszechnie uznanymi standardami na rynku pro audio, w tym niezawodne systemy bezprzewodowe.

Shure GLX-D+ Dual Band Digital Wireless to nowy system, który spełnia najwyższe wymagania szerokiego grona odbiorców – zarówno w zastosowaniach scenicznych (muzyka, teatr itp.), jak i biznesowych czy prezenterskich. GLX-D+ korzysta z technologii Dual Band Wireless, pozwalającej na bezproblemową pracę z pasmami zarówno 2,4 GHz, jak i 5,8 GHz (co oznacza wyraźne, ponad dwukrotne poszerzenie przepustowości), a także na eliminację zakłóceń.

Co ważne, system pracuje w obu pasmach jednocześnie – przełączając się automatycznie w przypadku wykrycia zakłóceń na jednym z kanałów. Warto także wspomnieć, że w porównaniu z wcześniejszą generacją producent istotnie udoskonalił zasilanie – wydłużony został czas pracy na akumulatorach litowo-jonowych (do 12 godzin), a sam proces ładowania przebiega w inteligentny, optymalizowany sposób, a także szybki.

Z managerem częstotliwości może pracować jednocześnie 11 systemów, a w optymalnym środowisku nawet 16. Bez managera mogą 4, względnie 8. Zasięg pracy wynosi 30 metrów w pomieszczeniach i 20 na zewnątrz, ale znów – jeśli warunki są idealne, może to być odpowiednio 60 i 50 metrów. Pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz-20 kHz, aczkolwiek trzeba pamiętać, że decyduje o tym także kapsuła mikrofonowa. Zakres dynamiczny to 120 dB (A-ważone), poziom THD nie przekracza 0,07%. Te parametry potwierdzają doskonałe walory dźwiękowe nowego systemu, a dodajmy, że zaprojektowano go tak, by mógł pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur, praktycznie od -18°C do 57°C, skrajne wartości mogą oczywiście wpłynąć na czas pracy baterii, ale to w pełni zrozumiałe.

Na system składają się następujące, podstawowe komponenty – GLXD4R+, czyli odbiornik z możliwością montażu w racku (zajmujący połowę szerokości), oferujący zakres regulacji wzmocnienia od – 18 dB do 42 dB (co 1 dB), wyjścia XLR oraz TRS, wyjście antenowe (antena dwupasmowa, 1/2 falowy dipol). Kolejny element to GLXD1+, nadajnik bodypack, ważący 153 gramy, zasilany akumulatorem Li-Ion, dalej – GLXD2+, nadajnik ręczny z wymiennymi kapsułami (SM58, Beta 58, Beta 87A). I wreszcie GLXD+FMDB, czyli wspomniany wcześniej manager częstotliwości oraz dwupasmowa pasywna antena kierunkowa PA805DB-RSMA, zwiększająca o 8 dB odbiór odbiorników GLXD4R+ oraz managera. Ponadto dostępnych jest szereg dodatkowych akcesoriów, jak np. ładowarki.

GLX-D+ Dual Band Digital Wireless charakteryzuje się doskonałym, cyfrowym dźwiękiem, pozbawionym zakłóceń i pozwalającym na pełną swobodę na scenie. Automatyczne skanowanie pasm sprawia, że wybrany jest zawsze optymalny i wolny od zakłóceń kanał. Duża przepustowość gwarantuje także nieprzerwaną transmisję. Dodajmy, że nowoczesna i zaawansowana technologia otrzymała wyjątkowo przyjazną dla użytkownika postać – konfiguracja i obsługa są proste, przejrzyste i wiele funkcji odbywa się wręcz automatycznie. Z kolei inteligentne ładowanie akumulatorów przedłuża ich żywotność, realny czas pracy i poprawia niezawodność.

Warto także wspomnieć, że zastosowany zakres częstotliwości sprawia, że gdziekolwiek się z systemem bezprzewodowym udamy, zawsze będzie on działać, nie będzie wymagać dodatkowych licencji, ani żadnych zabiegów – po prostu włączamy go i używamy.