Znany producent wzmacniaczy, marka XTA, podczas targów InfoComm 2019 zaprezentowała doskonałe rozwiązanie problemu połączenia kilku konsolet z jednym systemem audio.

Duże realizacje czy festiwale często borykają się z problemem prostego i szybkiego systemu przełączania konsolet, obsługujących jeden wspólny system nagłośnieniowy. Z rozwiązaniem wyszła firma XTA, która w niewielkiej obudowie 2U zamknęła urządzenie mogące obsłużyć trzy konsolety jednocześnie, z trzema osobnymi stopniami redundancji lub aż 9 konsolet, w przypadku gdy redundancja sygnału nie jest potrzebna. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu MX36 w aż 36 wejść sygnałowych (analogowych, AES oraz Dante) oraz sekcję wyjść obsługujących tradycyjną konfigurację wyjść pojedynczej konsoli (suma L i P, Front Fill oraz Sub) w postaci czterech wyjść analogowych, dwóch AES oraz trzech Dante.

Aby jeszcze bardziej rozbudować wszechstronność urządzenia, projektanci wyposażyli je w możliwość odsłuchu każdego z wejść, kontrolę poziomów sygnału za pomocą miernika diodowego oraz możliwość konfiguracji z poziomu panelu przedniego. Co z pewnością ważne dla rozwiązań festiwalowych, nowy produkt od XTA daje możliwość kaskadowej lub równoległej rozbudowy systemu o kolejne MX36 za pomocą protokołu Dante.