Transportowanie ciężarówek z kablami na eventy, ich pakowanie i układanie to uciążliwa oraz czasochłonna praca. Dlatego Astera opracowała bezprzewodowy system oświetlenia, aby zaprojektowanie każdego eventu było szybsze i łatwiejsze w zarządzaniu. Osiągnięto to m.in. poprzez opracowanie wydajnego systemu zdalnego sterowania i umieszczanie we wszystkich lampach akumulatorów.

System Astera pomaga nie tylko zaoszczędzić czas i umożliwia sprawne ustawianie lamp, ale pozwala także stać się bardziej kreatywnym, żeby szybko rozstawiać i programować oświetlenie bez kabli zasilających, gdzie wszystkie lampy można kontrolować bezprzewodowo.Lampy Astera są zaprojektowane tak, aby były elastyczne i działały w szerokim zakresie zastosowań. Mogą być używane do rozświetlania dużych powierzchni i przestrzeni. Wszystkie mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystkie działają bezprzewodowo lub z użyciem kabli podczas większych i dłuższych w czasie eventów. Najbardziej zaawansowana technologia i kontrola wbudowanego akumulatora pozwala ustawić czas pracy wszystkich lamp Astera do maksymalnie 20 godzin (!). Można być pewnym, że w lampach Astera nie zabraknie mocy przed zakończeniem eventu.

AsteraApp oferuje intuicyjne i szybkie sterowanie złożonymi ustawieniami świecenia lamp, a także służy do zmiany ustawień DMX świateł i monitorowania ich z odległości. System zawiera najbardziej niezawodny na rynku bezprzewodowy moduł DMX (zgodny z CRMX i innymi standardami bezprzewodowego DMX, ale … nie z W-DMX G5 i City Theatrical).

Wszystkie lampy Astera mają wodoodporne obudowy o stopniu zabezpieczenia IP65, dzięki czemu można bez obaw używać ich na zewnątrz, nawet podczas deszczu.

Pełna gama produktów Astera LED GmbH jest dostępna u wyłącznego dystrybutora na terenie Polski, firmy ENLIGHT S.C.