Astera NYX Bulbs zrobiły w zeszłym roku furorę wśród profesjonalistów z branży filmowej i eventowej. Wszystkim, którzy mieli do czynienia z tubami LED-owymi Astera (Helios, Titan czy Hyperion), tych opraw nie trzeba przedstawiać. Mają dokładnie te same funkcje co tuby. Jedynym wyjątkiem jest brak wewnętrznego zasilania bateryjnego.

Wbudowany odbiornik CRMX, możliwość sterowania przez AsteraApp, moc 14 W, współczynniki TLCI i CRI powyżej 96 i system mieszania barw RGBMA (Red, Green, Blue, Mint, Amber) – to wszystko sprawia, że NYX są łatwe w obsłudze, a także dają światło wysokiej jakości. Astera NYX mają wielkość standardowych żarówek – mogą być zasilane zwykłym powerbankiem, ale także prądem zmiennym 230V po zamocowaniu w oprawie (gwint E27). Dzięki temu doskonale nadają się na plany filmowe jako np. „practical lights” (oświetlenie widoczne w kadrze).

NYX Bulbs z pewnością ułatwią pracę wszystkim realizatorom światła, autorom zdjęć filmowych, fotografom i mistrzom oświetlenia. Od tego roku są dostępne także w wersji z czarną obudową.

Zainteresowani mogą wypożyczyć NYX Bulbs na testy od polskiego dystrybutora – firmy SG Light Sp. z o.o.