To już niemalże tradycja, że produkty z oferty dystrybucyjnej ESS Audio co roku otrzymują nominacje i prestiżowe wyróżnienia TEC Awards. W tym roku wśród wąskiego grona pretendentów do nagrody znalazły się aż dwa, ręcznie produkowane w Wiedniu produkty marki Austrian Audio – słuchawki Hi-X55 oraz mikrofon OC818.

Hi-X55  to profesjonalne zamknięte słuchawki wokółuszne wyposażone w 44 mm przetworniki o wysokim wychyleniu. Oferują zakres częstotliwości od 5 Hz do 29 kHz oraz czułość 118 dBSPL/V. Składana konstrukcja oraz najwyższej jakości materiały gwarantują komfort pracy i maksymalną trwałość

OC818 to niezwykle nowatorski mikrofon wyposażony między innymi w robioną ręcznie ceramiczną kapsułę CKR12 i oferujący zmienne charakterystyki kierunkowe z możliwością stworzenia i wgrania własnej. Pozwala także na zdalne sterowanie ustawieniami z poziomu dedykowanej aplikacji.OC818 oferuje przetwarzanie dźwięku w pełnym paśmie słyszalności ludzkiego ucha, czyli od 20 Hz do 20 KHz. Jego czułość to 13mV/Pa, a maksymalny sygnał SPL, jakim można potraktować kapsułę bez obaw o uszkodzenie, to 148 dB.

Przeczytaj test mikrofonu Austrian Audio OC818