Podczas tegorocznych targów Prolight+Sound we Frankfurcie firma Vari*Lite zaprezentowała nową głowę ruchomą VL 1600 Profile. Ta wysokiej jakości oprawa jest przeznaczona do profesjonalnych zastosowań takich jak praca w teatrach, studiach telewizyjnych, na festiwalach czy koncertowych scenach.

VL 1600 Profile wyposażono w wydajne źródło światła LED, zapewniające moc na poziomie 16 tys. lumenów. Urządzenie posiada szeroki zakres regulacji temperatury barwowej od 3200K do 7200K, oraz CRi na poziomie 95, które umożliwiają osiąganie najlepszej jakości światła w miejscach, gdzie odgrywa ono kluczowe znaczenie dla końcowego efektu wizualnego (np. teatr i telewizja ). Oprawa pozwala na uzyskanie szerokiego spektrum barw nasyconych, jak i pastelowych dzięki wyposażeniu w tarczę kolorów oraz system mieszania CMY.

VL 1600 Profile wyposażono ponadto w tarczę animacyjną, umożliwiającą symulację np. efektu ognia lub wody, oraz nowy system frost, który w przypadku mniejszych wartości zapewnia równomierne rozmycie na wyświetlanym wzorze gobo zarówno bez, jak i z wykorzystaniem noży kadrujących. Na zakończenie warto dodać, że głowica umożliwia ustawienie trybu pracy systemu chłodzenia, z możliwością całkowitego wyłączenia wentylatora, co znacząco poszerza możliwości jej zastosowań.