VL2600 jest jedną z najpopularniejszych serii opraw w ofercie firmy Vari-Lite, jakie dotąd wyprodukowano. Dzięki swoim możliwościom stała się punktem odniesienia i wyznacznikiem jakości używanym podczas wielu różnorodnych realizacji na całym świecie.

W odpowiedzi na współczesne wymagania i działając na rzecz zrównoważonego rozwoju Vari-Lite wprowadza nowy silnik VL2600 SE Upgrade, znacząco wydłużający cykl życia urządzeń oświetleniowych. Zaprezentowany moduł charakteryzuje się zwiększoną wydajnością LED-ów, które zapewniają znacznie większą moc wyjściową dla istniejących opraw serii VL2600 bez jakiegokolwiek wpływu na jakość emitowanego światła.

Proces modernizacji może być przeprowadzony w prosty i szybki sposób warto jednak w tym względzie skorzystać z pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Producent deklaruje minimalny 10-letni cykl życia źródła światła, dzięki czemu oprawa po wymianie modułu będzie służyć przez wiele kolejnych lat. Nowy silnik jest kompatybilny ze wszystkimi oprawami serii VL2600 czyli VL2600 Profile, Wash i Spot. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio od polskiego dystrybutora firmy P.S. Teatr.