Audio-Technica wprowadziła na rynek nowy, hiperkardioidalny, dynamiczny mikrofon podcastowy AT2040. Jego konstrukcja inspirowana jest wydajnością uznanego wielkomembranowego dynamicznego mikrofonu broadcastowego Audio-Technica BP40. Nowy model zapewnia profesjonalną jakość dźwięku i reprodukcję głosu specjalnie dla podcasterów oraz innych twórców treści, w przystępnej cenie.

AT2040 ma stylową, wytrzymałą i całkowicie metalową konstrukcję. Zapewnia wysoką jakość dźwięku, uwalniając użytkownika od problemu z uwydatnionymi zgłoskami wybuchowymi. Zintegrowany uchwyt przeciwwstrząsowy minimalizuje przenoszenie hałasu, wstrząsów czy wibracji. Zapewniając doskonałą izolację głosu, kilka mikrofonów AT2040 może być bez problemu używanych w bliskiej od siebie odległości, dzięki czemu prowadzenie wywiadów podcastowych będzie wymagało minimalnej edycji w postprodukcji. Konfiguracja jest szybka i łatwa dzięki wyjściu XLR, które pozwala na podłączenie mikrofonu do profesjonalnego sprzętu nadawczego lub interfejsów dla komputerów Mac i PC.

Dynamiczna konstrukcja zapewnia profesjonalne, ciepłe brzmienie głosu a duża membrana mikrofonu pozwala na uzyskanie naturalnego dźwięku. Specjalna, wbudowana osłona (połączenie piankowej siatki i pop filtra nonwoven) w połączeniu z hiperkardioidalną charakterystyką tworzą pop filtr, który redukuje zewnętrzne hałasy.

Wyjście XLR AT2040 można podłączyć za pomocą standardowego pojedynczego kabla do typowego wejścia mikrofonowego XLR wbudowanego w szeroką gamę urządzeń audio: interfejsy USB, rejestratory czy profesjonalne konsole mikserskie. Wraz z mikrofonem dostarczany jest uchwyt do statywu, gwint 5/8″-27 na 3/8″-16 oraz miękki pokrowiec ochronny.

Mikrofony Audio-Technica stały się w ostatnich latach popularne wśród streamerów, YouTuberów i innych twórców treści, ale wcześniej firma nie oferowała dynamicznego mikrofonu hiperkardioidalnego tak precyzyjnie dostosowanego do potrzeb podcasterów. AT2040 to rozwiązanie, które z pewnością pomoże podnieść poziom jakości wielu produkcji.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę: https://marki.konsbud-audio.pl/audio-technica