Nagrywanie podcastów w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. Co zrobić, gdy chcemy spróbować swoich sił w tej dziedzinie, ale nie chcemy od razu wydawać fortuny na nowy sprzęt? Z odpowiedzią przychodzi firma IMG Stageline i jej nowy małomembranowy mikrofon USB. Model TRAVELX-1 z powodzeniem możemy wykorzystać zarówno do nagrywania podcastów, rejestracji głosów, jak i do rozmów oraz prowadzenia konferencji.

Urządzenie charakteryzuje się eleganckim wzornictwem będącym połączeniem klasyki i nowoczesności. Pod solidną obudową znajduje się elektretowa kapsuła zdolna przyjąć maksymalny sygnał na poziomie 115 dB. Mikrofon oferuje czułość 6,3 mV/Pa oraz pasmo przenoszenia w zakresie 50-18 000 Hz. Zastosowany konwerter analogowo cyfrowy zapewnia przetwarzanie dźwięku w rozdzielczości 16 bitów i 48 kHz.

TRAVELX-1 jest prosty w obsłudze (intuicyjne przyciski na froncie obudowy) i instalacji. Nie wymaga dodatkowych sterowników, jest rozpoznawany automatycznie zarówno przez komputery PC, jak i Mac. W komplecie z mikrofonem dostarczany jest statyw stołowy, kabel połączeniowy USB oraz praktyczna torba.