Wielu specjalistów chętnie wybiera rozwiązania, które charakteryzują się korzystną relacją ceny do oferowanych możliwości, dlatego niedrogie i funkcjonalne oprawy oświetleniowe cieszą się na rynku sporą popularnością. W ten trend doskonale wpisuje się nowy reflektor IMG Stageline PARC-100/COL, wyposażony w wysokiej jakości źródło światła.

Z pewnością wśród czytelników tego artykułu jest sporo osób, które nieraz poszukiwały niewielkiego, estetycznego, wydajnego, wielozadaniowego i cichego reflektora COB. Z idealną ofertą przychodzi IMG Stageline, który w swoim modelu PARC-100/COL postarał się zadbać o wszystkie powyższe cechy. Opisywane urządzenie jest wysokiej jakości reflektorem COB, wyposażonym w diodę 2 w 1 o mocy 100W. Źródło światła jest bardzo wydajne i ma możliwość pracy w kolorach RGBWA z kątem promieniowania 60 stopni. Zdecydowanie poszerza to możliwości użycia, gdyż z powodzeniem może służyć nie tylko na typowych realizacjach scenicznych czy studyjnych, ale też przy instalacjach stałych czy rozwiązaniach architektonicznych.

Dla większości użytkowników z pewnością ważnym aspektem będzie chłodzenie urządzenia, a co za tym idzie – głośność jego pracy. PARC-100 jest chłodzony konwekcyjnie, więc jego praca jest całkowicie bezgłośna. Urządzenie ma 7 różnych trybów, więc sterowanie odbywa się z użyciem maksymalnie 13 kanałów. Za pomocą wyświetlacza diodowego możemy ustawić reflektor w tryb DMX, jeden z 10 trybów automatycznych, 2 programów sterowanych muzyką lub 10 programów sekwencyjnych. Co do aspektów czysto praktycznych, oprawa ma aluminiową obudowę, możliwość używania w pozycji stojącej dzięki wygodnym uchwytom oraz dodatkowe wyposażenie w formie przystawki do regulacji wiązki światła.