Kompaktowe miksery marki Alto od lat cieszą się sporą popularnością wśród klientów i znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach. Na rynku pojawiła się właśnie nowa seria TrueMix w skład której wchodzą trzy modele: True Mix 500, TrueMix 600 i True Mix 800 FX. Miksery oferują znaną z innych produktów Alto nienaganną jakość wykonania i zapewniają wszystkie najważniejsze funkcje potrzebne do nagrywania muzyki, podcastów, streamingu lub realizacji małych występów (interfejs USB, Bluetooth, DSP).

TrueMix 500
Najmniejszy z całej serii TrueMix 500 to przenośny mikser z wbudowanym interfejsem audio USB, który zapewnia wszystkie najważniejsze funkcje potrzebne do nagrywania muzyki i podcastów, streamowania lub przygotowywania występów. TrueMix 500  oferuje 5 wejść analogowych z układami o wysokim headroomie dla minimalizacji szumów i clippingu. Kanał wejścia mikrofonowego wyposażono w złącze XLR do podłączenia mikrofonu dynamicznego lub pojemnościowego z zasilaniem phantom 48 V. Na tym samym kanale znajduje się także wejście liniowe Jack 1/4″ do podłączania gitary lub innych instrumentów.

Dodatkowo dostępne są dwa kanały wejściowe stereo, każdy z dwoma symetrycznymi wejściami TRS 1/4″. Wszystkie kanały mają dwupasmowy EQ z oznaczeniem pokręteł osobnymi kolorami. Rozwiązanie to ułatwia dobranie odpowiedniego brzmienia podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia. Podłączenie urządzenia do komputera odbywa się błyskawicznie, co jest zasługą funkcjonalności plug & play, kompatybilnej z systemami Windows i macOS.

TrueMix 600
Alto Professional TrueMix 600 to przenośny mikser wyposażony w Bluetooth i interfejs audio USB. Jest idealny wyborem do nagrywania w warunkach domowych, przygotowywania podcastów, streamingu itp. Wspomniany kanał Bluetooth wspiera parowanie telefonów bez występowania sprzężenia zwrotnego dzięki wykorzystaniu technologii mix-minus – funkcji, której nie obsługuje żadna inna seria mikserów audio w tej klasie. TrueMix 600 oferuje sześć wejść analogowych wyposażonych w układy o wysokim headroomie dla zminimalizowania szumów i clippingu. Kanały wejść mikrofonowych mają wejścia XLR do podłączania mikrofonów dynamicznych lub pojemnościowych z zasilaniem fantomowym 48 V. Są tu też symetryczne wejścia liniowe 1/4″ do podłączenia instrumentów i pozostałych sygnałów o poziomie liniowym, jak również dwa kanały wejściowe stereo, każdy z dwoma symetrycznymi wejściami TRS 1/4″.

Wszystkie kanały oferują dwupasmowy EQ z pokrętłami odróżniającymi się kolorystycznie, co bardzo dobrze sprawdza się podczas pracy w nieco mniej komfortowych warunkach oświetleniowych. Połączenie z komputerem? Błyskawiczne; to w końcu doskonale znana funkcjonalność plug & play, z której skorzystają użytkownicy systemów Windows i macOS. Koniec końców, werdykt jest następujący: TrueMix 600 to świetny kompaktowy mikser audio dla osób, które poszukują inspiracji w więcej niż jednym miejscu i dlatego wciąż przenoszą swój sprzęt.

TrueMix 800 FX
TrueMix 800 FX to największy i zarazem najbardziej wszechstronny model zapewniający wszystkie funkcje pożądane przez osoby nagrywające w domu, streamujące na żywo, tworzące podcasty czy przygotowujące występy sceniczne. Mikser ma na wyposażeniu 16 efektów, w skład których wchodzą między innymi chorus, flanger czy wysokiej jakości delaye i pogłosy. Na pokładzie TrueMix 800 FX nie zabrakło także kanału Bluetooth, umożliwiającego łatwe streamowanie z własnych urządzeń. Unikalną cechą serii TrueMix jest obsługa parowania telefonów w taki sposób, aby wyeliminować powstawanie sprzężenia zwrotnego, co wynika z zastosowania technologii mix-minus.

Na pokładzie mikera znajdziemy osiem wejść analogowych z układami o wysokim poziomie headroomu, co w konsekwencji prowadzi do minimalizacji występowania szumów i przycinania sygnału. Cztery kanały mikrofonowe oferują wejścia XLR – dobry wybór do pracy z mikrofonami dynamicznymi lub pojemnościowymi z zasilaniem phantom 48 V. Kanały te posiadają też symetryczne wejścia liniowe 1/4″ do podłączania instrumentów i pozostałych sygnałów o poziomie liniowym. Są tu także dwa kanały wejściowe stereo, każdy z dwoma symetrycznymi wejściami TRS 1/4″. Pracę ułatwia fakt, że wszystkie kanały mają dwupasmowy EQ z pokrętłami, które opatrzono oznaczeniami w różnych kolorach. Umożliwia to szybką, intuicyjną obsługę, nawet przy słabszym oświetleniu. W zestawie znajdują też dodatkowe nakładki na pokrętła, dzięki którym w pełni spersonalizujesz wygląd swojego miksera. Podłączenie TrueMix 800 FX do komputera z systemami Windows i macOS odbywa się błyskawicznie  na zasadzie plug & play.