Firma Alto Professional przedstawia praktyczne rozwiązanie, które z pewnością przyda się w trakcie realizacji koncertu lub innego wydarzenia. Dzięki adapterom Alto można dodać strumieniowanie Bluetooth do dowolnego urządzenia z wejściem XLR – miksera, głośników aktywnych czy rejestratorów, które nie oferują takiej funkcji fabrycznie.

Choć oba adaptery wyglądają podobnie, dzieli je kilka różnic. Bluetooth Total 2 obsługuje sygnały monofoniczne, natomiast Bluetooth Ultimate operuje w stereo dzięki obecności drugiego wyjścia XLR oraz przełącznika trybu pracy MONO/STEREO. W trybie stereo sygnał wysyłany jest osobnymi wyjściami natomiast w trybie monofonicznym wysyłana jest suma kanałów L+R.

Oba modele mają wbudowany akumulator, ładowany przez port micro-USB, który pozwala na pracę urządzeń przez ponad 6 godzin. Ich zasięg wynosi około 30 metrów. Do rozpoczęcia pracy wystarczy jedynie sparowanie z dowolnym urządzeniem Bluetooth stanowiącym źródło dźwięku np. smartfonem. Co ciekawe, adaptery można ze sobą łączyć (nie dotyczy pierwszej wersji Bluetooth Total). Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta lub dystrybutora.