Alto Professional, firma mająca już ponad 20-letnie doświadczenie na rynku audio, właśnie wypuściła nową generację swojego znakomitego systemu bezprzewodowej transmisji sygnału, który świetnie sprawdza się w każdych warunkach, zastępując nawet długie połączenia kablowe.

Stealth Wireless MKII oferuje kompatybilność z każdym modelem aktywnych zestawów głośnikowych, czy też wzmacniaczy, a także bardzo dobry zasięg – dwukanałowy sygnał (w trybach stereo, albo mono) można wysłać i odebrać na dystansie do 61 metrów (200 stóp). Co więcej, transmisja możliwa jest przez ściany, podłogi czy sufity, co czyni system wyjątkowo przydatnym w wielu sytuacjach, bowiem unikniemy kłopotliwych połączeń za pomocą kabli, a jednocześnie nic nie stracimy na jakości.

W skład Stealth Wireless MKII wchodzi dwukanałowy nadajnik o wymiarach 180 x 99 x 35 mm, wyposażony w dwie odłączane anteny i wygodny wyświetlacz, na którym widoczne są takie informacje, jak częstotliwości (RF), numer kanału czy poziom sygnału AF dla każdego kanału. Sygnały audio, np. z miksera, doprowadzamy za pomocą standardowych wejść Combo (XLR/TRS, symetrycznych) – będzie on przesyłany do dwóch odbiorników z pojedynczymi wyjściami TRS, które z kolei podłączymy do aktywnych monitorów frontowych, wzmacniacza napędzającego pasywne głośniki, względnie do innego, dowolnego elementu nagłośnienia.

Każdy odbiornik posiada własną antenę, zaś jego zaletą są także niewielkie rozmiary (72 x 28 x 118 mm, przy wadze 162,5 g). W zestawie otrzymujemy także dwa kable/przejściówki TRS na XLR, ułatwiające podłączenie w przypadku gdy nagłośnienie ma tylko takie wejścia (XLR). Praca z systemem jest bardzo łatwa, wręcz intuicyjna, co pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu i szybkie przygotowanie do pracy.

Stealth Wireless MKII charakteryzuje się pasmem przenoszenia od 50 Hz do 17 kHz (± 3 dB), oferuje także do 100+ kanałów (pasm częstotliwości). Jest bardzo stabilny i może być używany w każdych warunkach. Zarówno nadajnik, jak i odbiorniki są zasilane zewnętrznie napięciem 12 V (z sieciowych adapterów). Odbiorniki charakteryzuje czułość -100 dBm, bardzo niski poziom zniekształceń (THD), mniejszy niż 0,05% (przy 1 kHz) czy odstęp od szumu rzędu 100 dB/A. Cały system można rozbudować, dokupując osobno Stealth Wireless Expander Pack MKII.