Firma QSC dostarczyła system audio na światową premierę „Wyprawy do dżungli”. Wydarzenie odbyło się 24 lipca 2021 roku w Fantasyland Theatre w Disneylandzie. Dedykowany zespół ekspertów QSC zaprojektował, zbudował i zainstalował ogromny system audio QSC, przekształcając amfiteatr pod otwartym niebem o powierzchni 1,5 km2 w najnowocześniejsze kino, które przeniosło kinomanów w głąb amazońskiej dżungli.

System QSC dla Disneya został zrealizowany przez dedykowany zespół pięciu projektantów i techników QSC, kierowany przez Jona Gravesa – menedżera produktu QSC, inżyniera nagrań i weterana projektowania systemów nagłośnienia studyjnego i koncertowego. Przed postawieniem systemu zespół QSC spędził tygodnie na jego projektowaniu i testowaniu w zakładzie poza siedzibą, co pomogło przyspieszyć szybką instalację w ciągu siedmiu nocy po godzinach pracy parku rozrywki.

„Po tym, jak współpracowaliśmy nad rozwiązaniem audio dla premierowego pokazu „Avengers: Koniec gry” w 2019 roku, nie mieliśmy wątpliwości co do współpracy z QSC przy tym przebojowym wydarzeniu premierowym. Po raz kolejny dostarczyli bezbłędny system, który ożywił nasz najnowszy film z niezrównaną jakością dźwięku” – powiedział Michael Kern, wiceprezes ds. produkcji i obsługi wydarzeń specjalnych w Walt Disney Studios.

Za pracę systemu odpowiadała platforma Q-SYS, która przetwarzała, routowała i dostrajała cały system audio o wysokiej wydajności. Z kolei bezpośrednie wrażenia dźwiękowe dostarczyło nagłośnienie liniowe QSC WideLine ze wzmacniaczami serii Q-SYS CX-Q. Ponadto zespół QSC wykorzystał możliwości redundancji systemowej wbudowanej w platformę Q-SYS do przetwarzania, tworzenia sieci i wzmacniania, a także zabezpieczył możliwość awaryjnego przełączania na analog w przypadku krytycznego scenariusza.

„Niezależnie od tego, czy chodzi o spektakularną premierę filmową z udziałem największych gwiazd ekranu, czy o ważne spotkanie biznesowe lub kameralną rozmowę w sali konferencyjnej, jesteśmy dumni, że możemy zapewnić innowacyjne, elastyczne i skalowalne rozwiązania dla szerokiej gamy zastosowań, z niezawodnością i wydajnością, z których znana jest marka QSC. Cieszymy się, że po raz kolejny dostarczamy Disneyowi niesamowity system audio wraz z zaangażowaniem, wiedzą i pasją, które towarzyszą każdemu rozwiązaniu i partnerstwu QSC” – powiedziała Anna Csontos, EVP, Chief Market Officer i Chief of Staff, QSC.