Rozwój firmy Kali Audio i kilkuletnie badania nad poprawą jakości brzmienia zaowocowały wprowadzeniem na rynek nowej generacji monitorów studyjnych LP-6 i LP-8. Nowy wzmacniacz, lżejsze membrany przetworników, ulepszona konstrukcja obudowy i ustawienia pokładowego EQ uwzględniające sugestie użytkowników to tylko niektóre z wprowadzonych zmian wynoszące popularne modele na jeszcze wyższy poziom.

 

Nowa platforma wzmacniacza pozwala na obniżenie szumu własnego o 12dB, przy jednoczesnym zwiększeniu czułości wejściowej o 3 dB. W celu uzyskania gładszej odpowiedzi w zakresie wysokich częstotliwości udoskonalono strojenie, a korektory graniczne zostały zaktualizowane w celu odzwierciedlenia typowych przypadków użycia w świecie rzeczywistym.

Fizyczne ulepszenia obejmują lżejsze membrany przetworników zapewniające lepsze przetwarzanie transjentów i ulepszoną konstrukcję obudowy zwiększającą niezawodność. Zaawansowany falowód, duża cewka drgająca i precyzyjne strojenie sprawiają, że dźwięk jest wyjątkowo przejrzysty. Przeprojektowany port bassreflex z niskoszumową tubą oraz większy magnes przetwornika niskotonowego, jak zapewnia producent, gwarantują precyzyjny, potężny i czysty bas. Procesor DSP oferuje ustawienia korektora Boundary EQ, które optymalizują charakterystykę brzmienia monitorów w zależności od tego, w jakiej przestrzeni odsłuchowej są one umieszczone. Zostały one zaktualizowane w oparciu o opinie użytkowników dotychczasowych modeli.

Kali Audio LP-6 i LP-8 zostały zaprojektowane w celu zapewniania przejrzystego dźwięku twórcom i producentom pracujących z różnymi  gatunkami muzyki, przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowo korzystnej relacji ceny do oferowanych możliwości.