Turbosound powiększa swój flagowy system liniowy Manchester o trzy nowe elementy:  moduł liniowy MV210-HC, subwoofer MS121 oraz kolumnę MC12-P. Wraz z nowymi produktami w ofercie pojawiła się także szeroka gama akcesoriów, przygotowanych specjalnie do zastosowań scenicznych i stałych instalacji.

Seria Manchester, której premiera miała miejsce w 2019 roku, zaprojektowana została jako niezwykle uniwersalny pasywny system do nagłośnienia dużych imprez oraz jako instalacja audio w obiektach widowiskowych dużej skali. Nowe produkty uzupełniają ofertę czyniąc serię Manchester kompletnym rozwiązaniem, zapewniając idealne nagłośnienie niezależnie od wielkości wydarzenia i wymagań wydarzenia.

Najnowszy moduł liniowy MV210-HC oparty na konfiguracji dwóch 10” przetwornikach z magnesem neodymowym, oferuje bezkompromisową jakość dźwięku, wyrazistą i precyzyjną reprodukcję dźwięku. Dzięki dyspersji sięgającej 100° w poziomie moduł osiąga świetne pokrycie dźwiękiem nawet w bardzo szerokich salach. Technologia krzywej hybrydowej pozwala na użycie jej jako matrycy o stałej krzywiźnie, począwszy od dwóch elementów dla mniejszych aplikacji i przekształcając system w pełną matrycę liniową.

Wspomaga go nowe rozwiązanie w postaci subwoofera MS121, który dzięki jednemu przetwornikowi niskotonowemu w rozmiarze 21” poszerza dotychczasowe możliwości w zakresie reprodukcji niskiego pasma. Przy 2000W mocy ciągłej Czteropunktowy system podwieszania umożliwia różnorodne konfiguracje, a dodatkowe gniazdo z przodu ułatwia podłączenie subwoofera niezależnie od jego pozycji.

Jako uzupełnienie oferty brytyjski producent zaproponował pasywną kolumnę szerokopasmową MC12-P, opartą na niskotonowym przetworniku w rozmiarze 12” wraz z jednym współosiowym, neodymowym driverem wielkości 1.4”. Cechą szczególną tego rozwiązania jest asymetryczna dyspersja dźwięku w zakresie 40-100° w poziomie oraz 30° w pionie. Sprawdzi się niewątpliwie jako punktowe źródło dźwięku, zarówno samodzielnie, jak i ze wsparciem subwoofera.

Wszystkie nowe produkty z serii Manchester zintegrowane są ściśle z możliwościami DSP z rozwiązań marek Lake oraz Lab Gruppen z serii PLM. Oferuje to olbrzymie możliwości w konfiguracji całego systemu opartego na kolejnych publikowanych przez firmę Turbosound presetach.

Już niebawem nowy system będzie można usłyszeć w demo roomie firmy Soundtrade.