Turbosound Manchester

Niedawno brytyjska marka Turbosound postanowiła powrócić na rynek wielkoformatowych systemów liniowych, konstruując nową serię Manchester. Producent planuje wprowadzić system do sprzedaży w Polsce jeszcze w tym roku.

Manchester to bardzo wydajny, wielkoformatowy system line array do zastosowań touringowych i stałych instalacji. Został zaprojektowany i opracowany w oparciu o najnowocześniejsze technologie i rygorystycznie przetestowany, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku w każdym otoczeniu.Do funkcjonalności wyróżniających ten system należy rozszerzona kontrola pasma częstotliwości modułów szerokopasmowych od 400 Hz do 22 kHz. Zastosowany został współosiowy driver w technologii Dual Concentric™ oraz falowód Dendritic Plane Wave Transformer (DPWT). Manchester realizuje filozofie: jedno źródło, maksymalnie spójna konstrukcja. Jego zaletą jest również płynna integracja ze wzmacniaczami LAB Gruppen (serie PLM+ lub D) i procesorami Lake. Producent nie zapomniał o zapewnieniu bezproblemowego riggingu.

Seria Manchester składa się z modułów szerokopasmowych MV212, MV212-XV oraz modułów niskotonowych MS215 i MS218. MV212 to pełnowymiarowy, pasywny, trójdrożny moduł liniowy o zmiennej krzywiźnie. Zbudowany został na dwóch 12” przetwornikach szerokopasmowych oraz dwóch 1,4” współosiowych driverach średnio-wysokotonowych. Pasywny, trójdrożny moduł liniowy bliskiego pola to MV212-XV. Producent wyposażył go w dwa 12” przetworniki szerokopasmowe i jeden 1,4” współosiowy driver średnio-wysokotonowym.Przetwarzaniem niskich częstotliwości w systemie Manchester zajmują się MS215 – subwoofer z możliwością podwieszania oparty na dwóch przetwornikach 15” oraz MS218 – subwoofer z dwoma przetwornikami 18” przeznaczony do pracy w ustawieniu groundstack. Nowy system zawiera wiele przydatnych akcesoriów a jego predykcja odbywa się w programie EASE Focus.

Polecamy

Najchętniej czytane artykuły

Turbosound Manchester

Niedawno brytyjska marka Turbosound postanowiła powrócić na rynek wielkoformatowych systemów liniowych, konstruując nową serię Manchester. Producent planuje wprowadzić system do...

Newsletter

Zapisz się na newsletter, a nie ominie Cię żadna ważna informacja.

Close Menu
Zamknij