Niedawno brytyjska marka Turbosound postanowiła powrócić na rynek wielkoformatowych systemów liniowych, konstruując nową serię Manchester. Producent planuje wprowadzić system do sprzedaży w Polsce jeszcze w tym roku.

Manchester to bardzo wydajny, wielkoformatowy system line array do zastosowań touringowych i stałych instalacji. Został zaprojektowany i opracowany w oparciu o najnowocześniejsze technologie i rygorystycznie przetestowany, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku w każdym otoczeniu.Do funkcjonalności wyróżniających ten system należy rozszerzona kontrola pasma częstotliwości modułów szerokopasmowych od 400 Hz do 22 kHz. Zastosowany został współosiowy driver w technologii Dual Concentric™ oraz falowód Dendritic Plane Wave Transformer (DPWT). Manchester realizuje filozofie: jedno źródło, maksymalnie spójna konstrukcja. Jego zaletą jest również płynna integracja ze wzmacniaczami LAB Gruppen (serie PLM+ lub D) i procesorami Lake. Producent nie zapomniał o zapewnieniu bezproblemowego riggingu.

Seria Manchester składa się z modułów szerokopasmowych MV212, MV212-XV oraz modułów niskotonowych MS215 i MS218. MV212 to pełnowymiarowy, pasywny, trójdrożny moduł liniowy o zmiennej krzywiźnie. Zbudowany został na dwóch 12” przetwornikach szerokopasmowych oraz dwóch 1,4” współosiowych driverach średnio-wysokotonowych. Pasywny, trójdrożny moduł liniowy bliskiego pola to MV212-XV. Producent wyposażył go w dwa 12” przetworniki szerokopasmowe i jeden 1,4” współosiowy driver średnio-wysokotonowym.Przetwarzaniem niskich częstotliwości w systemie Manchester zajmują się MS215 – subwoofer z możliwością podwieszania oparty na dwóch przetwornikach 15” oraz MS218 – subwoofer z dwoma przetwornikami 18” przeznaczony do pracy w ustawieniu groundstack. Nowy system zawiera wiele przydatnych akcesoriów a jego predykcja odbywa się w programie EASE Focus.