Wiele współczesnych produkcji wymaga nowych, uniwersalnych narzędzi, jak mikrofony wyposażone w USB, gotowe do pracy z komputerem czy urządzeniami mobilnymi. Taki produktem jest nowy model AT2020USB-X renomowanej marki Audio-Technica.

 

Mikrofon jest rozwinięciem znanego już AT2020USB+, dla którego z kolei punktem wyjścia był wielkomembranowy pojemnościowy mikrofon o charakterystyce kardioidalnej – AT2020. W związku z tym najnowszy model charakteryzuje się wieloma cechami pierwowzoru, jak lekka membrana, doskonałe pasmo przenoszenia (20 Hz-20 kHz), precyzyjne odwzorowanie transjentów i generalnie dobre przystosowanie do pracy w warunkach studyjnych – zarówno z instrumentami, jak i głosem. Zastosowano jednak jeszcze lepszy konwerter A/D, pozwalający na nagrywanie nawet z częstotliwością 96 kHz (24-bitowe), a ponadto nowoczesne złącze USB-C, które nie tylko służy do transmisji sygnału cyfrowego, ale także zasilania.

Mikrofon pracuje zarówno w środowisku Windows (od 8.1 do 10), jak i MacOS (od Catalina do Monterey). AT2020USB-X ma własne gniazdo słuchawkowe z potencjometrem głośności, dzięki czemu możemy monitorować sygnał pochodzący bezpośrednio z przetwornika (a zatem bez latencji), ponadto ustalić sobie w słuchawkach balans między tym materiałem a dźwiękiem z komputera (np. podkładem muzycznym do wokalu). Dostępny jest także dotykowy, zatem bardzo cichy, przycisk MUTE. W zestawie otrzymujemy wygodny statyw biurkowy, gwintowany adapter, kabel USB-C na  USB-A oraz przejściówkę USB-A na USB-C. Opcjonalnie można także dokupić specjalny uchwyt antywstrząsowy AT8455.

Audio-Technica AT2020USB-X jest mikrofonem skierowanym przede wszystkim do twórców treści internetowych, osób nagrywających podcasty, vlogi, autorskie reportaże, materiały wideo i wiele innych. Oczywiście doskonale nadaje się także do streamingu na żywo. Oferując dźwięk wysokiej jakości, łatwą obsługę i atrakcyjny wygląd, jest bardzo dobrym wyborem w przypadku nagrań głosu, instrumentów akustycznych czy też wielu innych dźwięków.