Katalog produktów firmy Audio-Technica powiększył się o nowy system bezprzewodowy, serii Digital 3000, będący ewolucją oryginalnej serii UHF 3000. System jest kompatybilny z protokołem Dante, pracuje w rozdzielczości 24-bit/48kHz, oferuje pasmo 60MHz i szeroki zakres dynamiki. Wszystkie te cechy powodują że swoją funkcjonalnością jest w stanie pokryć szereg obszarów profesjonalnych zastosowań zapewniając dużą elastyczność i znakomitą jakość dźwięku.

 

Dzięki kompatybilności z Dante odbiornik Digital serii 3000 łatwo integruje się z dowolnym ekosystemem opartym na tym popularnym protokole. Pojedyncza para anten może łączyć kaskadowo do pięciu podwójnych odbiorników ATW-DR3120DAN, co zmniejsza wymaganą przestrzeń w szafie rack i minimalizuje koszty instalacji. Oprogramowanie Wireless Manager umożliwia bezpośrednią kontrolę nad systemem w celu rozmieszczenia częstotliwości, monitorowania stanu naładowania nadajnika lub przeglądania informacji o połączeniu.

Seria Digital 3000 oferuje również wysoki poziom bezpieczeństwa. Czterocyfrowy klucz szyfrujący PIN zapewnia, że tylko wybrany mikrofon i odbiornik mogą się ze sobą komunikować, a szyfrowanie AES-256 (Advanced Encryption Standard) chroni sygnały audio przed nieuprawnionym wyciekiem lub podsłuchem.

Nadajnik ręczny ATW-DT3102 posiada standardowy gwint, aby pomieścić wymienne kapsuły mikrofonowe Audio-Technica, w tym flagową serię Artist Elite, jak również każdą inną kompatybilną kapsułę.

Nadajnik bodypack ATW-DT3101 ma czterostykowe złącze z możliwością blokady i jest wyposażony w filtr górnoprzepustowy 80 Hz, 120 Hz lub 160 Hz.

 

Każdy z tych nadajników posiada przycisk wielofunkcyjny z bezpośrednim dostępem, dzięki czemu w przypadku np. zakłóceń może natychmiast przełączyć się na częstotliwość rezerwową, aby zapewnić nieprzerwaną transmisję.