W imieniu firmy Aplauz zapraszamy na polską premiera systemu QSC L Class. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 3 kwietnia w łódzkim hotelu DoubleTree w hali V, przedstawiciele marki zaprezentują najnowszy system amerykańskiego producenta, omówią jego najważniejsze cechy i zastosowane technologie oraz udostępnią system do odsłuchu. Firma Aplauz przewiduje również szkolenie techniczne z obsługi aktywnych systemów nagłośnieniowych QSC, udział w których będzie potwierdzony certyfikatem.

Premiera systemu L Class odbędzie się w dwóch turach. Sesja poranna jest zaplanowana w godzinach 09:00 – 12:30, natomiast sesja popołudniowa odbędzie się w godzinach 14:30 – 17:00. W przerwie pomiędzy prezentacjami dla uczestników wydarzenia jest zaplanowany lunch.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie https://aplauzaudio.pl/premiera-qsc-lclass.

Ponadto nowe aktywne głośniki liniowe LA108 (dwudrożne, 8-calowe) i LA112 (dwudrożne, 12-calowe) są już teraz dostępne do przedpremierowych odsłuchów w siedzibie dystrybutora w Łomiankach. Oficjalna polska premiera w kwietniu oznacza również rozpoczęcie sprzedaży systemu.

Nowy system – po prostu genialny
Nowa generacja zaawansowanych, inteligentnych, aktywnych głośników do szerokich zastosowań: od prostych, przenośnych konfiguracji plug-and-play po wymagające, sieciowe, zaawansowane technologicznie produkcje AV i instalacje stacjonarne, przebojem zdobyła rynek USA. Nowy system jest efektem zrozumienia potrzeb klientów i wymagań poszczególnych aplikacji, dzięki czemu zapewnia wyjątkową wydajność i niezwykłe wrażenia dźwiękowe w oparciu o wysokowydajne wzmacniacze, najnowocześniejszy procesor DSP, wysokiej jakości komponenty, rozbudowaną inteligencję systemową oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Seria L Class wyznacza również nowy standard łatwości użytkowania, ponieważ dowolny system L Class można skonfigurować i zainstalować niezwykle szybko i bezproblemowo. Wbudowany interfejs Dante umożliwia jeszcze większą i prostszą integrację z sieciowymi systemami AV i podłączonymi scenami.

L Class jest innowacyjnym i naprawdę przemyślanym systemem, stworzonym dla użytkowników na każdym poziomie doświadczenia. Oferuje nie tylko szybki i łatwy dostęp do świetnej jakości dźwięku, ale także wyjątkowo prostą konfigurację i montaż. Z niecierpliwością czekamy na zaprezentowanie L Class szerokiemu gronu klientów i wprowadzenie systemu do sprzedaży w kwietniu, natomiast już teraz udostępniamy możliwość zapoznania się z produktem w komfortowych warunkach na naszej sali koncertowej w siedzibie Aplauzu” –  powiedział Grzegorz Fotek, prezes i dyrektor zarządzający firmy Aplauz.

Innowacyjne i inteligentne
Starannie opracowane z myślą o jakości dźwięku i możliwościach rozbudowy nowe aktywne głośniki liniowe LA108 (dwudrożne, 8-calowe) i LA112 (dwudrożne, 12-calowe) są uzupełnione aktywnym subwooferem LS118 (pojedynczy 18-calowy), z których każdy oferuje genialne połączenie najnowocześniejszych innowacji i łatwości użytkowania. LA108 i LA112 obfitują w innowacje techniczne, w tym opatentowany falowód QSC LEAF (Length-Equalized Acoustic Flare), ergonomicznie zaprojektowany system podwieszania QSC RapidDeploy, który może obsłużyć jedna osoba, oraz system QSC AWARE (Automatic Wireless Array Recognition), zapewniający inteligentną optymalizację za pomocą jednego przycisku dla pojedynczego modułu lub całego grona. Wbudowany procesor DSP aktywnego subwoofera LS118 dodatkowo optymalizuje i chroni wydajność systemu, oferując jednocześnie zaawansowane funkcje, takie jak możliwość zestawienia dwóch jednostek w układzie kardioidalnym czy maksymalizacja mocy wyjściowej niskich częstotliwości z przodu przy jednoczesnej minimalizacji niepożądanej energii po bokach i z tyłu systemu. Tryb DEEP zapewnia dodatkowe rozszerzenie niskich częstotliwości i przetwarzanie wychylenia przetwornika. Wszystkie modele są wyposażone w konstrukcję QSC Acoustic Linear Phase (ALP), która zapewnia spójną odpowiedź fazową po zastosowaniu z innymi głośnikami QSC w danym środowisku.

Elastyczne możliwości ustawienia
Oba modele głośników można zawiesić za pomocą dedykowanych ram, ustawić na ziemi z wykorzystaniem ramy połączonej z opcjonalnym adapterem do subwoofera lub za pomocą statywów głośnikowych o różnych długościach używając jednego z dwóch gniazd. LS118 można używać zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej w konfiguracji naziemnej lub przy użyciu jednego z dwóch gniazd. Wszystkie trzy modele obsługują możliwość połączenia łańcuhowego dla analogowego i cyfrowego dźwięku, a także zasilanie prądem zmiennym (PowerCON TRUE1) i są objęte najlepszą w branży globalną sześcioletnią rozszerzoną gwarancją, aktywną po rejestracji produktu.

Łatwość obsługi i konfiguracji
Aplikacja QSC SysNav (System Navigator) dla systemów Windows i iPadOS dodatkowo zwiększa komfort użytkowania systemów L Class, zapewniając możliwość łatwego projektowania, konfigurowania, sterowania, monitorowania i zastosowania przetwarzania sygnału do poszczególnych głośników, całych zestawów lub mieszanych konfiguracji. Ponadto narzędzie AIM (Array Installation Modeling) umożliwia użytkownikowi wizualizację pokrycia przez system poprzez pozycjonowanie wirtualnych głośników i zestawów w skalowanym, graficznym modelu miejsca lub przestrzeni instalacyjnej.

Prezentacje systemu w Aplauzie
Zestawy demo systemu L Class są dostępne do przedpremierowych odsłuchów po wcześniejszym umówieniu się i uzgodnieniu terminu prezentacji. Osoby kontaktowe w sprawie prezentacji: Tomasz Trzebiatowski (tomasz.trzebiatowski@AplauzAudio.pl, tel. 606 216 350) oraz Jakub Dziedzicki (jakub.dziedzicki@AplauzAudio.pl, tel. 508 810 333).

O firmie QSC
Założona ponad pięć dekad temu firma QSC jest uznanym na całym świecie liderem w projektowaniu, inżynierii i produkcji nagradzanych głośników o wysokiej wydajności, mikserów cyfrowych, wzmacniaczy mocy, procesorów dźwięku, rozwiązań kina cyfrowego oraz ekosystemu Q-SYS – opartej na oprogramowaniu platformie do zarządzania audio/wideo i sterowania. Oferując niezawodne, skalowalne i elastyczne rozwiązania dla profesjonalnych instalacji, aplikacji przenośnych, produkcyjnych, korporacyjnych i kinowych, QSC stawia klientów na pierwszym miejscu dzięki cieszącym się dużym uznaniem sieciom sprzedaży, serwisu i wsparcia na całym świecie.