We wtorek 9 listopada w siedzibie firmy P.S. Teatr odbyło się spotkanie z wybitnym specjalistą branży scenotechnicznej, Jackiem Chojczakiem z firmy Green Beam Design. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Akademii Technik Scenicznych, a zainteresowanie nim po raz kolejny przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

O Akademii Technik Scenicznych pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Tym, którzy wcześniej nie zetknęli się z tą nazwą, spieszymy z wyjaśnieniem. Akademia Technik Scenicznych to nowa inicjatywa firmy P.S. Teatr, mająca na celu pomoc w edukacji i rozwoju branży scenotechnicznej. W ramach Akademii organizowane są szkolenia będące odpowiedzią na potrzeby rynku i dające szansę ich uczestnikom na dalszy rozwój. Warto podkreślić, że wszystkie wydarzenia pod szyldem Akademii są bezpłatne. Wykładowcami ATS są uznani specjaliści z ogromną wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Organizatorzy dbają o to, aby przekazywana wiedza pochodziła od ludzi pracujących na najwyższym możliwym poziomie związanym z tematem, którego uczą. Wśród wykładowców Akademii znaleźli się tacy specjaliści jak Krzysztof Kłak, Marcin Robak, Artur Szyman, Mikołaj Wolniewski i Piotr Zajkiewicz.

Jacek Chojczak, Green Beam Design

W ostatnim czasie do tego zacnego grona dołączył Jacek Chojczak z firmy Green Beam Design. Niezwykle ceniony, charyzmatyczny i doświadczony „lighting designer”. W swojej bogatej karierze miał okazję realizować między innymi takie wydarzenia jak: Opener Festival, Pol’and’Rock Festival, Orange Warsaw Festival, galę Fryderyków, Finał WOŚP, Paszporty Polityki, programy Mam Talent, Top Model i wiele innych. Podczas wykładu w siedzibie P.S. Teatr Jacek Chojczak opowiadał o wielu tajnikach swojej pracy dotyczących produkcji telewizyjnych, koncertów i festiwali. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać, jak się projektuje te największe wydarzenia i na co zwrócić uwagę, dobierając konkretne urządzenia, kolory oraz efekty by osiągnąć najlepszy rezultat zarówno dla publiczności oraz kamer.

Wszystkie miejsca na wykład Jacka Chojaczka zostały zarezerwowane w ciągu jednego dnia!

Wykład był niezwykle ciekawy i inspirujący, a frekwencja dobitnie dowiodła, że takie spotkania są potrzebne i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym miejscu warto podkreślić, że wszystkie miejsca na wykład Jacka Chojaczka zostały zarezerwowane w ciągu jednego dnia! Kolejne szkolenia w ramach Akademii Technik Scenicznych odbędą się już wkrótce, dlatego warto śledzić jej profil na Facebooku. Bieżące informacje znajdziecie również na naszej stronie i w naszych mediach społecznościowych. Organizatorzy zapewniają, że wkrótce czekają nas kolejne niespodzianki.

Tekst: Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia
Zdjęcia: Piotr Piekut