Austrian Audio jest dumnym laureatem tegorocznej nagrody TEC za wybitne osiągnięcia techniczne w kategorii Headphone/Earpiece Technology.

Martin Seidl, dyrektor generalny Austrian Audio, podczas NAMM Show 2022 odebrał nagrodę za cieszące się uznaniem krytyków profesjonalne słuchawki nauszne Hi-X65. “Jestem bardzo wzruszony,” powiedział Seidl. “Byliśmy już wcześniej nominowani i znaleźliśmy się w gronie finalistów, ale po raz pierwszy zdobyliśmy tę prestiżową nagrodę. Dla młodej firmy, jaką jest Austrian Audio, to bardzo wiele znaczy.”

Hi-X65 zostały zaprojektowane jako profesjonalne słuchawki monitorujące do miksowania i masteringu, ale otwarta konstrukcja nauszna i przetwornik o dużym skoku membrany zapewniają absolutnie przezroczysty dźwięk. Inżynierowie dźwięku doceniają dokładne odtwarzanie basów oraz otwarty, precyzyjny dźwięk o wysokiej rozdzielczości, który ułatwia wykrywanie błędów i sprawia, że miksowanie i mastering stają się przyjemnością.

Austriacka firma Austrian Audio powstała w 2017 roku po zamknięciu AKG w Wiedniu. Inżynierowie postanowili stworzyć coś nowego, ambitnego i szanującego swoje dziedzictwo. Austrian Audio rozpoczęło działalność z podstawowym zespołem poprzednich pracowników AKG, wnosząc do nowej firmy 350 lat skumulowanego doświadczenia inżynierskiego.

[Przeczytaj nasz test słuchawek Austrian Audio Hi-X65]