Hemp Studio to legendarne miejsce, którego nie trzeba przedstawiać fanom polskiego hip hopu. Założycielami studia są Maciej Bilka (Bilon HG) i Arkadiusz Szwed (Szwed SWD), odpowiedzialni za produkcje takich artystów jak Hemp Gru, Pezet, Kaczy Proceder, Płomień 81, Onar, Kabe, Jetlagz/JWP, Nizioł i wielu innych.

Szwed SWD w swojej pracy chętnie korzysta z rozwiązań Kali Audio. Poniżej prezentujemy jego wypowiedź na temat aktywnego subwoofera Kali Audio WS-12: – Od dłuższego czasu pracuję na systemie odsłuchowym Kali Audio. Szczególną uwagę chcę zwrócić na subwoofer WS-12. Jest to pierwszy w pełni profesjonalny sub z którym mam okazję pracować. Duże wrażenie zrobiła na mnie możliwość dokładnej konfiguracji pod moje potrzeby i potrzeby pomieszczenia odsłuchowego. Jest po prostu “mocarny”. Mam pełną kontrole nad najniższymi częstotliwościami, co w obecnych czasach jest bardzo ważne. W moim odczuciu sub bass jest klarowny i dynamiczny, przez co bardzo czytelny i zrozumiały. Dobrym i pomocnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia footswitch’a, który steruje aktywacją subwoofera. Tak na prawdę odpalam go przez 20% miksu, żeby sprawdzić czy w “dole” się wszystko zgadza. Drugą okazją do odpalania subwoofera jest odsłuch masterów czy samych miksów z artystami, z którymi pracuje. Taki poziom basu robi po prostu wrażenie.

Polecamy odsłuchać płytę pod tytułem „Larum”, którą nagrali Bilon HG, Paprodziad i Szwed SWD na systemie Kali Audio.

Fot.: Tomasz Kawiński

Więcej na temat aktywnego subwoofera Kali Audio WS-12: przeczytacie tutaj: https://muzykaitechnologia.pl/kali-audio-ws-12/