Lekki, zasilany akumulatorowo i oferujący świetne brzmienie; taki jest właśnie nowy aktywny system głośnikowy ZZIGGY marki ZZIPP, który swoją funkcjonalnością pokrywa wiele zastosowań.

ZZIGGY został zaprojektowany przede wszystkim do zastosowań mobilnych, w których wymagane jest dynamiczne i pełne brzmienie. Sprawdzi się jako sprzęt dla muzyka czy jako niewielkie nagłośnienie prezentacji oraz muzyki w tle, jako wyposażenie hoteli, restauracji i szkół. Urządzenie jest niezwykle funkcjonalne, a przy tym łatwe w obsłudze. Dzięki łączności Bluetooth z funkcją TWS (do pracy w trybie stereo) pozwala na współpracę z urządzeniami przenośnymi typu smartfon czy tablet.

Sercem urządzenia jest wbudowany wzmacniacz cyfrowy o mocy 120W. Za przetwarzanie dźwięku w zakresie 60-18 000 Hz odpowiada 6,5” przetwornik niskotonowy oraz 3 tweetery 2,75” z neodymową cewką. Głośnik jest także wyposażony w 2 wejścia o przełączanej czułości, do których można podłączyć dowolne źródło – mikrofonowe, liniowe czy o wysokiej impedancji. Do dyspozycji jest również 2-punktowy korektor barwy na każdym kanale oraz regulowany efekt pogłosu dla wzbogacenia brzmienia.

Całość jest zamknięta w lekkiej i wytrzymałej obudowie z polipropylenową warstwą ochronną. Specjalny kształt obudowy umożliwia ustawienie głośnika na wiele sposobów, a także montaż na statywie. ZZIGGY może być zasilany z sieci lub za pomocą wbudowanego akumulatora, który pozwala na wielogodzinne odtwarzanie muzyki w dowolnym miejscu. Warto dodać, że w sprzedaży znajduje się dedykowany pokrowiec transportowy ZZIGGYBAG oraz dodatkowy akumulator ZZIGGYBAT, dostępne jako wyposażenie opcjonalne. Urządzenie jest oferowane w dwóch wersjach wykończenia – czarnej i białej.