Wojciech Cichocki to znany na polskiej scenie muzycznej realizator dźwięku, który  współpracował między innymi z takimi zespołami jak Acid Drinkers, Decapitated, Łzy czy wokalistką Anią Wyszkoni. Wojtek od dłuższego czasu korzysta z wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych Austrian Audio OC818 i małomembranowych CC8. Miał także niedawno okazję sprawdzić możliwości dynamicznego modelu wokalowego OD505.

Poniżej przedstawiamy opinię Wojtka Cichockiego na temat mikrofonów Austrian Audio wykorzystywanych podczas serii koncertów zespołu Nocny Kochanek oraz na koncercie Krystyny Giżowskiej.

„Zakończyliśmy z Nocnym Kochankiem pierwszą serię koncertów plenerowych. Na tych koncertach dzięki uprzejmości firmy ESS Audio mogłem przetestować mikrofony nowej na rynku firmy Austrian Audio. Nie będę się rozpisywał na temat charakterystyki i parametrów tych ‘sitek’, ponieważ moi znakomici poprzednicy zrobili to w sposób pełny i doskonały – nie ma sensu powielać tych samych zdań. Powiem tylko, że miksy bębnów zarówno z frontu, jak i w odsłuchu dousznym zyskały dzięki tym znakomitym mikrofonom nowy wymiar i głębię. A używałem do tej pory również świetnych mikrofonów EV. Jednak mikrofony AA to zupełnie inna liga (jak też i półka cenowa – ale coś za coś – a warto). Zdecydowanie polecam mikrofony Austrian Audio OC818 i CC8. Są znakomitą i poważną konkurencją dla droższych odpowiedników takich firm jak AKG, DPA etc. Sprawdziłem też znakomity mikrofon wokalny OD505, który sprawdził się na scenie Nocnego Kochanka na wokalu, flecie oraz na koncercie Krystyny Giżowskiej. Chórki przy użyciu tego mikrofonu śpiewała swoim aksamitnym głosem Joanna Karkoszka. Trzeba się było naprawdę postarać, żeby jeden z referencyjnych mikrofonów Shure’a wypadł równie dobrze jak Austrian Audio”.

Zachęcamy do przeczytania testów wspomnianych modeli mikrofonów, opublikowanych na naszych łamach:

Austrian Audio CC8

Austrian Audio OD505

Austrian Audio OC818