MAC Ultra to seria profesjonalnych ruchomych głowic charakteryzujących się wyjątkową jasnością i cichym działaniem. MAC Ultra dostępny jest w dwóch wariantach: Performance i Wash. „Performance”, w urządzeniach marki Martin, tradycyjnie oznacza urządzenie posiadające ramki profilowe, zwane również nożami kadrującymi. Wash jest z kolei urządzeniem wyposażonym w jedną wspólną soczewkę, która zapewnia wyjątkowe mieszanie barw i brak barwnych cieni, które są zmorą projektantów i operatorów oświetlenia.

Oba urządzenia wyposażono w ten sam chip LED o mocy 1700W (najmocniejszy na rynku) , który w celu zapewnienia wyjątkowo długiej żywotności został zasilony mocą „zaledwie” 1150W. Wersja profilowa generuje strumień świetlny o wartości ok. 46 000 lm, natomiast wash aż 63 000 lm.

Inżynierowie z firmy Martin zadbali o wszystkie, nawet najdrobniejsze funkcje urządzenia, aby zaspokoiły potrzeby rynku profesjonalnego. Stworzyli urządzenie o wyjątkowej mocy, równej plamie i jednocześnie jedno z najcichszych na rynku. Co warto podkreślić, Seria MAC Ultra to następca MAC Viper, serii urządzeń opartych na lampach wyładowczych, która zdobyła na całym świecie ogromną popularność.

Przedpremierowy pokaz nowych urządzeń odbył się 2 marca w Warszawie w teatrze „Scena Relax”. Polski dystrybutor – firma Stage Source – zadbał oczywiście o spełnienie wszystkich wymagań związanych z ograniczeniami nałożonymi w związku z pandemią i zorganizował szereg indywidualnych pokazów dedykowanych profesjonalistom z branży.

Oprócz serii ULTRA zaprezentowano również najnowsze głowice MAC AURA PXL oraz serię ERA: urządzenia 300, 400, 600 oraz 800, a także Atomic Dot’y.

W czasach COVID-19, mimo zaistniałej sytuacji firma Martin nie próżnuje i wypuszcza już kolejną serię urządzeń, patrząc w przyszłość i przygotowując się do kolejnego sezonu, który miejmy nadzieję, rozpocznie się już niedługo.