Aplikacja DT Preamp Control umożliwia sterowanie wieloma ekspanderami DT168 i DT164-W podłączonymi do mikserów cyfrowych wyposażonych w Dante oraz systemów zarządzania dźwiękiem. Zapewnia uznany dźwięk przedwzmacniaczy Allen & Heath i najlepszą w swojej klasie konwersję 96 kHz, pozwalając na poszerzenie istniejących systemów podczas koncertów, transmisji, w instalacjach i studiach nagrań. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Windows i macOS.

Przenośny model DT168 z uchwytem transportowym i naścienny DT164-W stanowią idealne rozwiązanie dla sieci rozproszonych, w których wymagana jest duża liczba kanałów Dante lub I/O AES67. Kabel zasilający IEC lub DC dla DT164-W sprawiają, że nadaje się on szczególnie do montażu ściennego oraz w kieszeniach scenicznych w instalacjach stałych.

„Od czasu wprowadzenia ekspanderów na rynek otrzymaliśmy wiele próśb o to, by były kompatybilne z systemami innych marek” – mówi Martijn Verkerk, kierownik ds. marketingu technicznego w Allen & Heath. „Domy modlitwy, kampusy uniwersyteckie i sceny wykazały zainteresowanie wdrożeniem naszych rozwiązań Dante wraz z ich istniejącym systemem audio, a DT Preamp Control to umożliwia”.